Home » Archive for 6 Mars, 2021

Turqia nderon Shtetin e Kosovës në Ditën e Pavarësisë

Nga Skënder Sadri KAPITI Është fakt i pakundërshtueshëm se jo vetëm Pesidenti Erdogan, politika dhe shteti turk, por edhe populli turk respektojne dhe mbështesin me fanatizëm shtetin shqiptar të Kosovës si askush tjetër në botë, dhe nuk ka aspak vlerë dhe asnjë fije ndikim dhe askujt nuk i bëhet vonë se u pelqen apo nuk u pëlqen ky fakt turkofobëve, islamofobëve shqiptarë... 

Serbi, Shtabi i krizës: Nga e shtuna në mesditë deri të hënën, vetëm dyqanet e ushqimit, ilaçeve dhe karburanteve do të jenë të hapura

Shtabi i Krizave i rekomandoi Qeverisë së Serbisë që të gjitha restoranet dhe kafiterit të mbyllen për fundjavë nga dita e shtune në 12 të mesditës deri ditën e hënë në 6:00 të mëngjesit, me përjashtim të dyqaneve të ushqimit, të farmacive, pikave të karburantit, dhe shpërndarjes së ushqimit. Masat e reja në Serbi: Nga e hëna të gjitha Shkollat e Mesme kalojn në... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch