Home » Archive for 7 Mars, 2021

OVL e UÇPMB-së – Reagim

Kujt po i pengojnë çlirimtarët, qofshin ata të UÇK, apo të UÇPMB,së , Denoncimet dhe akuzat e Driton Salihut drejtorit të shtëpis shëndetit dhe kryetarit të komunës Shqipërim Arifti drejtuar ndajë Gazetarit Baki Rexhepit janë poshtruse dhe të pa baza të motivuara politikisht. OVM UÇPMB, reagon ashpër ndajë këtyre dy figurave të papërgjegjshëm të cilet kanë humbë... 

Anton Quni është i vetmi kandidat për kryetar të LDK-së që mund ta reformoj atë

Nue Oroshi Zgjedhjet e 14 shkurtit 2021 treguan qartë se populli në Kosovë dëshiron ndryshim politik dhe nuk është fare i kënaqur me qeverisjen 21 vjeçare të katër apo pesë partive që herë-herë kishin ndryshuar pozicionet por që për 21 vite kishin Qeverisur me Kosovën.Humbja e thellë e tri partive politike PDK,LDK dhe AAK tregoj qartë se këto tri parti politike nëse dëshirojnë... 

Epopeja e UÇK-së përfundon me natën e zjarreve

Manifestimi i Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përfundon sonte me natën e zjarreve në Prekaz. Manifestimi nisi më 5 mars, ku fillimisht në të gjitha shkollat e Republikës së Kosovës ora e parë mësimore iu kushtua Epopesë së UÇK-së, familjes Jashari dhe të gjithë dëshmorëve dhe të rënëve për liri. Po në të njëjtën ditë janë mbajtur seanca solemne... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch