Home » Archive for 8 Mars, 2021

RAGMI MUSTAFI I LUGINËS SË PRESHEVËS NDEROHET ME ÇMIMIN “PENA ALPINE”

Në Ditën e 7 Marsit, “Gazeta e Alpeve”- gazetë Rajonale-PanShqiptare-NdërBallkanike, ka vlerësuar e nderuar mësues dhe ish-mësues nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Lugina e Preshevës e Sanxhaku, Maqedonia e Veriut dhe Mërgata Shqiptare, me Çmimin “Pena Alpine” me motivacionin “Për kontributet shkrimore” në faqet e kësaj gazete, përgjatë katër viteve të botimit të... 

Të largohet brezi i politikanëve që e mbajtën peng 30 vjet tranzicionin në Shqipëri

Nga Skënder Sadri KAPITI Me 25 Prill 2021 nëse nuk largohet brezi i politikanëve të cilët janë në politikë prej 30 vitesh, qofshin ata rrolat e vjetër si Sali Berisha, Gramoz Ruci, Tritan Shehu etj., por edhe ata që akoma nuk e kanë mbushur moshën e pensionit si Rama, Majko, Meta,Brace, Balla, Koka, Shehi, Noka, Mediu, Duka, Idrizi etj., Shqipëria nuk do të mund të dalë nga... 

Demokraci moderne dhe liberale

Ali Hertica  Në një demokraci moderne dhe  liberale është  rreziku i vdekshëm i një karakteri i  fshehur. Në një  psikologji njohim konceptin e “lartësim”. E cila ka të bëjë me transferimin  e në një nivel  të lartë të pasionit dhe instinktit që konsiderohen të  rendit... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch