Home » Archive for 10 Mars, 2021

Humbësi i mbi 60 për qind të votave me ambicie për të udhëhequr-fundosur LDK- në

Nga XHAVIT ÇITAKU Lidhja Demokratike e Kosovës është në fazën më kritike që nga themelimi i saj. Këtë po e thonë të gjithë, këtë po e vërteton edhe pjesa e shëndosh e këtij subjekti politik. Të këtij mendimi e konstatimi nga shumica që ia dojnë të mirën partisë së parë shqiptare në Kosovë, nuk janë disa figura që në të vërtetë e sollën në këtë gjendje... 

Rregull i ligjit dhe shteti

Ali Hertica  Një shoqëri konsiderohet të jetë një shtet kushtetues me kusht që të plotësohen dy kushte:  Çdo gjë që ndërmarrin agjencitë qeveritare është e lidhur me ligj dhe ligj. Kompetenca e Shtetit është e kufizuar nga të drejtat dhe liritë themelore të qytetarëve të tij. Përjashtohet arbitrariteti i qeverisë.  Në të njëjtën kohë, duhet... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch