Home » Archive for 11 Mars, 2021

Abdixhiku i përgjigjet ftesës së VV-së për konsultat rreth presidentit

Kandidati për kryetar të LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryetari i ri i LDK-së nuk do të shkojë turr e vrap në takim me Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin. Kjo për shkak se këta të fundit i dërguan letër LDK-së dhe partive të tjera që me datën 15 mars të takohen për të diskutuar lidhur me çështjen e zgjedhjes së presidentit. Takimi i tillë vjen një ditë pas zgjedhjes... 

Vetëvendosje publikon letrat që ua nisi PDK-së, LDK-së dhe AAK-së

Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti dhe e propozuara për presidente nga lista e VV-së, Vjosa Osmani, kanë ftuar ushtruesin e detyrës së kryetarit të PDK’së, Enver Hoxhajn, për një takim të hënën më 15 mars në ora 11:30. Ndërkohë që një ftesë identik e ngjashme për takim i është dërguar edhe kryetarit të LDK’së i cili do të zgjidhet me 14 mars.... 

Arësyeja pse do të fitojë Basha dhe opozita në Referendumin e 25 Prillit: çmontimi i Republikës së rilindjes të së keqes

Nga Skënder Sadri KAPITI Me 25 Prill 2021 do mbahen zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Ky është shansi i madh demokratik i shqiptarëve për t’u ndarë nga periudha 30 vjeçare e tranzicionit  të stërmundimshëm; dita kur shqiptarët duhet ta ndëshkojnë dhe  ta  çmontojnë  “Republikën” e rilindjes të së keqes; si dita e ndryshimit të madh... 

Çfarë zhvillimesh i duhen LDK-së që ajo të mbijetojë

Nga Skënder Sadri KAPITI LDK-së që të mbijetojë e të ribëhet politikisht alternativë politike në të ardhmen asaj i duhen disa zhvillime brënda saj. Së pari LDK-së i duhet t’i kthehet demokracia e brëndshme, liria dhe e drejta demokratike e antarësisë së saj. Së dyti LDK duhet që të bëjë VETING-un politik të çkapjes së partisë nga klanet e klikat korruptive,... 

Korrupsioni është me të vërtetë një fenomen që lehtëson krimin

Ali Hertica  Një nga fushat ku standardet ndërkombëtare janë ende në zhvillim dhe bashkëpunim ndërkombëtar është ende në foshnjërinë e tij është krimi kibernetik. Ky fenomen shpjegohet shkurtimisht në Aneksin I dhe përfshin një shumëllojshmëri në rritje të shpejtë, aktivitetin kriminal edhe i organizuar që rregulli kombëtar dhe ndërkombëtar i ligjit... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch