Home » Archive for 12 Mars, 2021

KQZ: Certifikimi përfundimtar i zgjedhjeve do të bëhet nesër në ora 10

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka njoftuar se zgjedhjet do të certifikohen në nesër në ora 10:00. KQZ nesër mban mbledhjen e radhës ku në rend të ditës ka certifikimin e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve. Zgjedhje këto, të parakohshme, që u mbajtën më 14 shkurt 2021. “Ju njoftoj se të shtunën (13 mars 2021, ora 10:00) Komisioni... 

Fajtorët që përhapen virusin vdekjeprurës heshtin

Nga XHAVIT ÇITAKU Në vendin tonë brengos numri i madh i të infektuarëve nga Covid- 19 e posaçërisht i dhimbshëm është numri i të vdekurëve nga ky virusi padukshëm. Të gjithë po i dinë shkaqet e një gjendje të tillë alarmuese, por, fatkeqësisht, ata që janë përgjegjës as që po u shkon ndërmend që bile për hirë të moralit të kërkojnë falje popullit si dhe institucioneve... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch