Home » Archive for 15 Mars, 2021

Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës do të mbahet më 22 mars

Të martën në orën 09:00, do të mblidhet kryesia e Kuvendit të Kosovës për të diskutuar mbi përgatitjet për seancën konstituive të legjislaturës së tetë të dalë nga zgjedhjet e 14 shkurtit. U.d. së Presidentit të Kosovës, z.Vjosa Osmani konvokon seancën konstituive të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Kosovës më 22 mars, që pason pastaj me formimin e Qeverisë dhe... 

Tani në horizont edhe mundësia e një rikualicioni LVV-LDK, (Qeveri KURTI 2 dhe Osmani Presidente)

Nga Skënder Sadri KAPITI Pas zhvillimeve më të fundit në LDK, pas largimit të Isa Mustafës dhe zgjedhjes së Kryetarit të ri Z. Abdixhiku si dhe me rinovimin e mëtutjeshëm që duhet të bëjnë strukturat drejtuese të LDK-së, dhe pas analizës së thellë që ajo duhet të bëjë pse  ajo humbi kaq thellë , dhe pra nëse LDK-ja tashmë reagon drejt përmirësimit dhe drejt... 

LETËR E HAPUR PRESIDENTIT TË SHTETEVE TË BASHKUARA TË AMERIKËS JOSEPH BIDEN

Marrëveshja e normalizimit midis Kosovës dhe Serbisë e përqendruar në njohjen reciproke mund të arrihet vetëm me angazhimin e plotë të SHBA-ve Nga MA. AGIM ALIÇKAJ * I nderuari Zoti President Biden,Unë do të doja të adresoja një çështje të rëndësishme të politikës së jashtme me të cilën jeni marrë gjatë pjesës më të madhe të jetës suaj politike shumë të... 

Detyrimi që imponon njeri në vetvete është më i pashmangshëm

Mr.Ali Hertica  Këtë shkrim po e filloj me një thënje të pamfletistit francez, Pol-Luj Kurije: “Le t´iu marrin nëpër gojë, t´iu përqeshin, t´iu dënojnë, t´iu burgosin e, madje edhe t´iu varin, por publikoni mendimin tuaj”!…  Si e tillë, atëherë rasti mund të jetë “përgjithësisht i vlefshëm” dhe në këtë mënyrë të jetë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch