Home » Archive for 17 Mars, 2021

KU ËSHTË FLAMURI I PD-së?

Shkruan: Ramiz LUSHAJ Kryehere, prej nga viti 1993, pas kthimit nga emigracioni në Itali, Flamur Lutfi Hoxha e ngriti biznesin e tij në një zonë preferenciale të Tiranës, skej Unazës, tek NPV 2 (sot UET).Kur shkonin aty klientë nga kryeqyteti e rrethe të Shqipërisë për të marrë rroba nuk thoshin: – Ku është Flamuri i NPV-së?, po ndryshe, shpirtërisht, realisht: – Ku... 

Themelet teorike i korrektësisë politike

Mr.Ali Hertica  Është e qartë se supozimet në lidhje me ndikimin e aspekteve gjuhësore të korrektësisë politike në marrëdhëniet në mes të grupeve bazuar në supozimin se ekziston një lidhje midis gjuhës nga njëra anë dhe të menduarit  si dhe sjelljen e njerëzve në anën tjetër.   Mbi unikalitetin e kësaj marrëdhënie, megjithatë, nuk ka konsensus... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch