Home » Archive for 18 Mars, 2021

Vuçiq: Dhuna ndaj serbëve në Kosovë s’mund të përsëritet sepse Serbia do të ketë përgjigje “të qartë, serioze e adekuate”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se “dhuna ndaj serbëve në Kosovë, që kishte ndodhur 17 vjet më parë”, s’mund të përsëritet sepse Serbia do të ketë përgjigje “të qartë, serioze e adekuate”. “Serbia s’do të lejojë tjetër masakër. Serbia, sikur kushdo tjetër, ka të drejtën të kujdeset për popullin e saj, shëndetin e tyre, sigurinë dhe... 

Ja çfarë duhet të bisedojnë nesër Abdixhiku me Kurtin e Osmanin

Nga Skënder Sadri KAPITI Së pari  Abdixhiku duhe t’u urojë fitoren Albin KURTIT dhe listës së Vjosa Osmanit. Së dyti Abdixhiku duhet të deklarohet se e mbështet kandidaturën e Vjosa Osmanit për Presidente ose të paktën LDK-duhet të jetë prezent në seancat e zgjedhjes së Presidentit të Republikës në mënyrë që LDK-ja e pas Mustafës të tregojë seriozitet... 

Lumir Abdixhiku: Pozita e presidentit të Kosovës duhet ti përfaqësoj të gjitha partitë politike

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se në vikend do të definojnë qëndrimin për postin e presidentit. Ai tha se do të jenë konstruktiv, mirëpo me synimin që institucionet e formuara të jenë demokratike dhe t’i përfaqësojnë gjitha partitë politike, e në veçanti i pari i shtetit. Pas takimit të nesërm me Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch