Home » Archive for 19 Mars, 2021

Shaip Kamberi: Është shumë e vështirë të jesh shqiptar në Parlamentin e Serbisë

Kamberi në emisionin “Frontalt” në T7 se për shkak të diskriminimit është e vështirë të jesh shqiptar dhe qytetar i Serbisë. “Është vështirë të jesh shqiptar në Parlamentin e Serbisë. Është vështirë të jesh shqiptar e qytetar i Serbisë për shkak të diskriminimit. Ata nuk dëshirojnë të ndërtojnë një dialog të mirëfillt me ne”, thotë Kamberi. Ai thotë... 

Albin Kurti takohet me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kandidati për kryeministër, Albin Kurti dhe pretendentja për presidente, Vjosa Osmani kanë pritur në takim kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku për t’u konsultuar rreth konstituimit të institucioneve. Ky është takimi i fundit, në kuadër të diskutimeve që kanë pasur fituesit e zgjedhjeve të 14 shkurtit me partitë... 

Disa pyetje për Z. Abdixhiku dhe LDK-në

Nga Skënder Sadri KAPITI Nuk ka kohë dhe as arsye që të merremi se , pse, qysh dhe si e ku përfundoi LDK-ja në këto zgjedhjet e fundit te 14 Shkurtit 2021 pasi tashmë dihen publikisht arsyet, shkaqet dhe shkaktarët e autorët. Por unë këto arsye do t’i përmbledh me këto  pyetje drejtuar kryetarit të ri z. Abdixhiku dhe LDK-së e që janë: A është në interes të... 

Cilësia e demokracisë në Kosovë

Mr.Ali Hertica Kosova  nuk e merr korrupsionin mjaft seriozisht,dhe kjo është shumë e dëmshme,mos besimi i qytetarëve në qeveri dhe sundimi i ligjit po bie dhe  sistemi demokratik i dobësuar është  pak i aftë të luftojë korrupsionin. Jo vetëm qytetarët por edhe  të gjitha institucionet e shetit kanë nevojë për një klimë të qëndrueshme sociale për të operuar dhe për... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch