Home » Archive for 20 Mars, 2021

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës sot ka zgjedhur strukturat e reja të partisë

Në pozitat e nënkryetarëve janë emëruar Anton Quni, Gazmend Muhaxheri, Lutfi Haziri dhe Shqipe Mjekiqi, derisa Imri Ahmeti është zgjedhur në pozitën e Sekretarit. Ndërkohë janë zgjedhur edhe anëtarët e rinj të Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në listën e personave që janë zgjedhur si anëtarë të kryesisë së re të LDK’së mungojnë emra të disa prej... 

Opinion: “Biznesi kriminal – Krimi i organizuar”

Nga Skender JASHARI “Biznesi kriminal – Krimi i organizuar” ku avokatët e caktuar shërbejnë si ndërlidhës-ndërmjetësues në korrupsion, shit-blerje të drejtësisë, falsifikim dokumentesh etj Jo vetëm në Republikën e Kosovës, por edhe më gjerë në rajon, një dukuri kriminale tejet serioze dhe shkatërruese e shoqërisë dhe sundimit të ligjit është edhe krimi... 

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së sot në orën 14:00 do të mblidhet për të zgjedhur kryesinë e re

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike te Kosovës do të mblidhet sot për të zgjedhur kryesinë e re dhe për të hartuar platformën mbi të cilën do të punojë z. Abdixhiku si kryetar i ri i partisë. Mbledhja do të mbahet në orën 14:00 në “Emerald”, Pritet të shihet ndërkohë se kush do të jenë njerëzit që do të zgjidhen për t’i qëndruar afër Abdixhikut... 

Letër për Lumir Abdixhikun. Si një “këshillë” për ndryshimin që duhet bërë

Nga Skënder  Sadri KAPITI Lumir e gëzofsh detyrën  e kryetarit të LDK-së dhe të uroj suksese në punën e detyrën tuaj për ndryshimin dhe vënien në funksionim të LDK-së si një alternativë pse jo edhe e re, duke ruajtur vlerat dhe trashëgiminë e vyer të Rugovës si dhe në evoluimin demokratik e politik të saj  në kushtet e reja në të cilat përballet sot... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch