Home » Archive for 21 Mars, 2021

Drenusha Krasniqi studentja nga Kosova, pjesë e shoqërisë amerikane përsukses

Ali Hertica Drenusha Krasniqi  është student në vitin e katërt në fushën e Biokimisë në Earlham College, në Richmond Indiana, të shteteve të bashkuara të Amerikë.  Në vitin e fundit të studimeve Drenusha Krasniqi të studimeve Biokimisë në Earlham College , ku kolegji i saj i përzgjedhë studentët me arritjet më të larta  të suksesit shkollor,... 

Provokimi luftënxitës i presidentit serb Vuçiq

BE-ja është jo që po e lazdron Vuçiqin Nga XHAVIT ÇITAKUProvokim i rëndë, provokim luftënxitës i presidentit serb Aleksander Vuçiq. Reagim nga të gjitha anët, por jo edhe aq konkret e me porosi të qartë ndaj këtij shteti gjithëherë provokues. Kjo nuk është hera e parë që pasuesi i Milosheviqit provokon, ofendon dhe përzihet ashpër në punët e brendshme të Republikës... 

Nga Vuçiç gjithçka antishqiptare pritet, por edhe Edi Rama “gabimisht”e pati fshirë Kosovën nga harta

Nga Skender Kapiti Aleksandar Vuçiç, presidenti i Serbisë, ka publikuar një hartë të Kosovës të mbuluar me flamurin serb.Ky është bërë lajm dhe mediat e politikanë ,intelektualë dhe shumë shqiptarë këtë e quajtën disa skandal dhe disa provokim. Me këtë se çfarë veproi së fundmi Vuçiç , atëhere edhe vijnë si pytje për Kryeministrin Rama se për çfarë fluturoje... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch