Home » Archive for 23 Mars, 2021

JA PSE ZNJ. OSMANI E MERITON TË JETË PRESIDENTE E KOSOVËS

Nga Skënder Sadri KAPITI Këto arsye pse Vjosa Osmani duhet të jetë Presidente e Kosovës vijnë nga faktet dhe realiteti politik, demokratik ,publik e shtetëror në Kosovë, vijnë si vlerësim e gjykim edhe i opinionit si brënda Kosovës ashtu edhe nga  të tjerë shqiptarë nga Shqipëria e diaspora që i ndjekin me shumë vëmëndje, dashamirësi, me respekt dhe me interesim të... 

Bashkimi i njohurive disiplinore nga disa fakultete

Ali Hertica  Në dekadat e fundit, evolucione të mëdha kanë ndodhur në shoqëri. Merrni parasysh ngritjen e modernitetit të dytë, shoqërinë e rrezikut, individualizimin dhe shoqërinë e dijes. Kjo ka çuar në një kompleksitet në rritje dhe një prirje të re të profesionalizimit brenda punës sociale nga njëra anë, dhe një diversifikim të grupeve të synuara, klientëve... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch