Home » Archive for 25 Mars, 2021

Abuzimi i së vërtetës populiste në demokraci (Etika dhe Politika)

Ali Hertica  Shoqëria e sotme “pas së vërtetës” na detyron të rimendojmë marrëdhëniet midis së vërtetës, demokracisë dhe fjalës së lirë. Duke folur të vërtetën me guxim, thotë filozofi  Martine Prange, ka nevojë për rregulla për të parandaluar abuzimin populist.”Faktet alternative” zëvendësojnë të vërtetën, mbetet vetëm .Ne... 

Baki Rexhepi, votuesve Preshevar: Kujdes vota juaj është identiteti, morali, ndera dhe respekti

Pak ditë nga fjala përfundimtare për mandatin katër vjeçar, qytetarë me të drejtë vote të komunës së Preshevës, kujdes vota juaj është identiteti, morali, ndera dhe respekti, është edukata dhe kultura juaj dhe familjes që ju përfaqësoni!Nga Baki Rexhepi A mund të falmi ne, dike që në ditën e parë në mesin tonë tetë vjet më parë erdhi si Tartufi i Molerit, pikërisht... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch