Home » Archive for 26 Mars, 2021

Zgjedhjet Presheva 2021: Lista e Lëvizjes për Reforma për këshilltarë të Kuvendit Komunal të Preshevës

Qytetarë të dashurJemi ne fund të fushatës parazgjedhore, por kjo nuk do të thotë që aktiviteti politik i gjithësecilit nga JU dhe nga NE po përfundon.Jo rashtësisht po ia bashkangjes këtij mesazhi edhe foton e këshilltareve dhe kështillatërve të Lëvizjes për Reforma për zgjedhjet e 28 Marsit.Këto vajza dhe djem janë vetëm maja e ajsbergut, e mbështetjes dhe përkrahjes nga... 

Shteti teoricienët dhe totalitarizmi

Ali Hertica  Demokracia jonë është nën presion, Hungaria dhe Polonia nuk zbatojnë më parimin e ndarjes së pushteteve, partitë radikale të djathta arrijnë fitore elektorale me një program që pa dyshim mbron lidershipin autoritar, Bashkimit Evropian në përgjithësi i mungon legjitimiteti demokratik me Euroscepticizmin. Si rezultat, mesfusha merr më pak hapësirë​​për... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch