Home » Archive for 27 Mars, 2021

Sonte, në orën dy të mëngjesit, akrepat e orës do t’i lëvizim 60 minuta përpara

Sonte, mes së shtunës 27 mars dhe të dielës 28 mars, në orën dy të mëngjesit, akrepat e orës do t’i lëvizim 60 minuta përpara duke e çuar orën nga ora 2:00 në 3:00 (pajisjet elektronike do të azhurnohen automatikisht). Ora verore do të zgjasë deri më 31 tetor, që do të jetë e diela e fundit e tetorit, kur ne do ta kthejmë orën prapa dhe do të kthehemi në orën e dimrit. Asgjë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch