Home » Archive for 30 Mars, 2021

LDK do të merrë pjesë në zgjedhjen e presidentit të Kosovës

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka vendosur që të marr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës kur do të votohet presidenti. Kështu bëri të ditur kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku pas takimit të Grupit Parlamentar të LDK-së. Abdixhiku para gazetarëve tha se LDK nuk do të bëjë obstruksione në zgjedhjen e presidentit të vendit. “Pas një diskutimi të... 

OK, Dakord me Z.Lutfi Haziri dhe me Kryesinë e LDK-së

Nga Skënder Sadri KAPITIZ. Haziri në lidhje me zgjedhjen e Znj. Osmani për Presidente deklaroi sot se: “Kryesia e LDK-së ka shtjerrë debatin e brendshëm në lidhje me rolin tonë politik, në krijimin e institucioneve karshi qeverisë së VV-së do të jemi opozitë aktive, ndërsa në ndërtimin e institucionit të presidentit LDK do të evitojë çdo llojë obstruksionist, çdo lloj... 

Konteksti i Aristotelve në filozofi

Ali Hertica  Midis Sokratit dhe Aristotelit qëndron Platoni, gjithashtu një nga filozofët më të rëndësishëm të të gjitha kohërave. Ai vazhdoi në gjurmët e Sokratit, por e bëri këtë duke themeluar një shkollë dhe duke shkruar kërkimin për të vërtetën përmes dialogjeve. Kjo formë e bën të vështirë të thuash me siguri atë që mendonte vetë Platoni. Aristoteli... 

Sami Salihu: Nuk do të qeverisim më me ata që kanë keqqeverisur e keqmenaxhuar

Postimi i plotë i Sami Salihut Të nderuar qytetarë të Preshevës! Ky rezultat paraprak deri në konfirmimin e rezultatit final të zgjedhjeve, vërtetoi edhe një herë vullnetin e popullit i cili në shumicë ka kërkuar ti çojë në opozitë ata që mbanin peng pushtetin.Jemi dyfishuar në numër dhe shumëfishuar në potencialin tonë për të mundësuar ndryshimin e madh dhe dërgimin... 

Mustafa: Partitë opozitare (PDSH, PVD dhe LR) duhet ta formojnë koalicionin qeverisës në Preshevë

Postimi i plotë i Ragmi Mustafës Të dashur anëtar e simpatizues të Partisë Demokratike Shqiptare, zgjedhjet lokale tanimë kanë mbaruar. Jemi në pritje të rezultateve preliminare nga KKZ. Megjithëate partia ka siguruar rezultatet e zgjedhjeve nga anëtarët e saj të këshillave të votimit. Jemi të radhitur në vendin e dytë.Prandaj, falënderimet u takojnë gjithë atyre që dhanë... 

Arifi: Ambicjet tona për udhëheqje pa “paterica” nuk janë plotësuar

Komunikata e plotë e APN-së: 28 Marsi 2021 ka vërtetuar edhe njëherë se Presheva ka zgjedhur rrugën para duke votuar Alternativën për Ndryshim kundrejt atyre që kanë zhvatur vendin tonë në tre dekadat e fundit.Së pari ju falënderojmë nga zemra të gjithë aktivistët e Alteranativës, anëtarët e subjektit tonë si dhe gjithë qytetarët e Komunës së Preshevës për angazhimin... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch