Home » Archive for 3 Prill, 2021

Shaip Kamberi: Pres nga Qeveria Kurti, projekt shtetëror për Luginën e jo partiak

Deputeti i shqiptarëve të Luginës së Preshevës në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, thotë se meqë zgjedhjet parlamentare e presidenciale në këtë vend janë afër, gjuha e krerëve serbë do të ashpërsohet edhe më tej. Ai u bën thirrje BE-së dhe misioneve ndërkombëtare që të jenë kritikë ndaj këtij shteti, ndryshe do të ketë kaos të tërësishëm. Kamberi pret... 

Albin Kurti: Ose mbi 80 vota për Osmanin, ose mbi 500 mijë për VV-në

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas dështimit të propozimit të Lëvizjes Vetëvendosje që shqyrtimi i Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme të bëhet me procedurë të përshpejtuar në Kuvendin e Kosovës. Ai ka thënë se këto ndryshime nuk kanë të bëjnë me Reformën Zgjedhore. Kurti përmes një postimi në Facebook ka mohuar se dëshirn që vendin ta qojë në zgjedhje të... 

Pas dështimit të mbrëmshëm, Konjufca konfirmon tërheqjen e Qeverisë për Ligjin për Zgjedhjet

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca ka njoftuar se pas një takimi që ka pasur me kryeministrin Albin Kurti dhe kandidaten për presidente, Vjosa Osmani, janë pajtuar që ta tërheqin ndryshimin e Ligjit Zgjedhor. Ai ka thënë se këtë do ligj do ta ndryshojnë së bashku edhe me opozitën. “Sot e kam takuar Kryeministrin Albin Kurti dhe kandidaten për Presidente... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch