Home » Archive for 12 Prill, 2021

Nexhmedin Ademi zgjidhet kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame në Preshevë

BISMILAHI – RRAHMANI – RRAHIMME EMRIN E ALLAHUT TË GJITHËMËSHIRSHMIT MËSHIRPLOTIT Përjetësisht faleminderit. Mirënjohës për besimin, nderin. Përgjegjësinë dhe obligimin. Sot e pranova detyrën e kryetarit të Këshillit të Bashkësisë Islame në Preshevë.Më datë 03. 04. 2021. (e shtune) u orgnizuan zgjedhjet në Këshillin e Bashkësisë Islame në Preshevë nën... 

Kosova në përiferi të interesimit nga ana BE-së

Nga XHAVIT ÇITAKU Të gjithë bartësitë e funksioneve kryesore në Bashkimin Evropian uruan  konstituimin e institucioneve të vendit tonë. Kjo është një gjë e mirë dhe ndoshta është një sinjal dhe shpresë se me qeverinë e re dhe Kryeministrin e saj, Albin Kurti, do të këtë një bashkëpunim më të frytshëm se sa që kishte me të tjerët. Megjithatë, duke parë se... 

Fuqitë ushtarake të palëve ndërluftuese gjatë bombardimit të Jugosllavisë

Lufta e Kosovës, paraqet ndeshjen ushtarake të qartë të demokracisë perëndimore, ku edhe ne Shqipëtarët aspirojmë më në fund të integrohemi dhe të shkëputemi njëherë e përgjithmonë nga kthetrat orientale, të kamufluara me ideologji të ndryshme gjatë periudhave të ndryshme historike.Palët ndërluftuese në Luftën e Kosovës, ishin tejet të dallueshme mes vete për nga fuqia... 

Politika mbi shtetin dhe mirëqenien

Mr.Ali Hertica  Njerëzit në Holandë janë marrë në kujdes  nga embrioni  deri në varr. Ajo fillon me shëndetin e fëmijëve, dhe përfundon me shtëpi pleqsh. Gjithkush ka sigurim shëndetësor, dhe shpreson në një moshë të vjetër të lumtur  me një pension shtetëror dhe një pension të mirë.E kjo kur do të ndodh në Kosovë?   Holanda... 

MË 27 QERSHOR, RAMA DHE KURTI TË MOS MANIPULOHEN NGA SHEFI I TYRE PAPANDREU!

Nga Valmir Perquku Më datën 27 të muajit të qershisë përkujtohet dita e gjenocidit të barbarëve grekë ndaj çamëve. Shteti grek dhe personalitet publike greke, pa fije turpi dhe civilizimi njerëzor, përpiqen ta fshehin dhe ta mohojnë këtë barbarizëm me të gjitha mënyrat. Ky gjenocid u ushtrua ndaj çamëve të pafajshëm sepse  ishin shqiptarë.  Mu për këtë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch