Home » Archive for 13 Prill, 2021

Mos e shisni votën me 25 Prill !

Nga Skënder Sadri KAPITIShitblerja e votës në demokraci do të thotë që blerësit e saj e blejnë demokracinë duke e blerë kështu edhe pushtetin dhe qeverisjen.Me 25 Prill 2021 janë zgjedhjet parlamentare në Shqipëri.Ka vite që në Shqipëri gjithmonë është akuzuar dhe konstatuar nga qytetarët, nga mediat dhe nga vetë politika se bëhet manipulimi i zgjedhjeve dhe shitblerja e... 

Dalin rezultatet preliminare në vendëvotimin 16 në Caravajkë

Bazuar nga informacionet brenda vendëvotimit numër 16, rezultatet preliminare në këtë vendëvotim në Caravajkë janë: APN – 260 vota LR – 77 vota PVD – 0 PDSH – 1 votë UDSH – 0 ADSH – 0 LS – 0 Të pavlefshme 10 vota Ndarja në mandate në Kuvendin Komunal të Preshevës sipas këtij rezultati do të jetë: APN –... 

Mendimet normative mbi institucionet

Mr.Ali Hertica  Mendimet normative mbi institucionet politike janë gjithmonë të lidhura me hipotezen që bëhet mbi natyrën  njerëzore dhe karakterin e jetës shoqërore.Nëkëtë kapitull,nëprëmjet disa shembujve të rëndësishëm,të mendimeve politike të shekullit të 20-të,do të ilustrojmë rëndësinë e kushteve të racionalizmit dhe irracionalizmit njerëzorë.  Paraqitja... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch