Home » Archive for 14 Prill, 2021

Filozofia dhe politika në shoqëri

Ali HerticaSot shpesh ndodh që filozofët të përpiqen dhe të luajnë një rol në politikë. Ata mendojnë se ajo që do të bëjnë në bazë, filozofia e tyre është politika e mundur dhe e qëlluar , në mënyrë që të qojë shoqërinë në drejtimin e duhur, filozofët të cilët duke pritur një botë më të mirë pothuajse tërë jetën e tyre u përkushtuan për sistemin demokratik.... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch