Home » Archive for 15 Prill, 2021

Mediumi slloven publikon dokumentin ku rikthehet ideja e ndryshimit të kufijve në Ballkan

Mediumi slloven Necenzurirano.si ka publikuar sot një dokument që sipas tyre është dokument diplomatik jozyrtar që flet për ridefinim të kufijve në Ballkan, konkretisht shpërbërjen e Bosnje e Hercegovinës, aneksimin e Republikës Serbe nga Serbia dhe bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. Sipas këtij mediumi një dokument jozyrtar është dërguar nga kryeministri slloven Janez Jansa... 

Vuçiq: Nuk e kuptoj pse askush në Beograd nuk bënë zhurmë për atë që disa çdo ditë ofrojnë një Shqipëri të Madhe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se “nuk e kuptojnë pse askush në “çarshinë e Beogradit” nuk bënë zhurmë për atë që disa çdo ditë ofrojnë një Shqipëri të Madhe, por janë të shqetësuar për ndarjen paqësore të Bosnjës dhe Hercegovinës dhe shtoi se disa sulmojnë diçka pa pasur lidhje se për çfarë bëhet fjalë”, raporton Tanjug. Duke iu përgjigjur... 

Salihu: LR nuk dot jetë patericë e askujt, nuk ka koalicion me APN-në

Kryetari i Lëvizjes për Reforma (LR), z. Sami Salihu, publikisht ka refuzuar ofertën e Shqiprim Arifit për një koalicionin të mundshëm pas ftesës së fundit që z. Arifi i ka bërë subjekteve politike të dala nga zgjedhjet e 28 marsit 2021. Postimi i plotë i z.Salihu: Të nderuar qytetarë te Preshevës! Ashtu si jeni në dijeni LR ka marë një ftesë për një koalicion të... 

Arifi fton subjektet politike për ndërtimin e koalicionit pas zgjedhjeve të fundit lokale

Kryetari i Alternativës për Ndryshim (APN), Shqiprim Arifi i ka dërguar letër kryetarëve të partive politike që kanë fituar mandate në zgjedhjet e 28 Marsit në Preshevë, për krijimin e një koalicioni të ri katër vjeçar qeverisës në Preshevë. “Në zgjedhjet e parakohshme në Komunën e Preshevës, të mbajtura më 28 mars 2021, sovrani dha verdiktin e tij në mënyre... 

Me Donika Gërvallën për herë të parë Shtetet shqiptare me një diplomaci të mirëfilltë kombëtare

Nga Skënder Sadri KAPITI Këtë shkrim po e filloj me një përshëndetje dhe mirënjhohje votuesve në Kosovë që me 14 Shkurt 2021 bënë ndryshimin e madh kombëtar: ndëshkuan  krimin dhe korrupsionin e lartë shtetëror, ndëshkuan politikën e papërgjegjshme dhe të interesave personale mbi ato kombëtare dhe sollën në pushtet një elitë me të vërtetë kombëtare , me misionin... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch