Home » Archive for 18 Prill, 2021

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga fluturimi i parë drejt Aeroportit të Kukësit

Kryeministri shqiptar Edi Rama sot ka promovuar aterimin e parë civil në Aeroportin e Kukësit. Por në Shqipëri thonë se avionin e parë e uli dhe e ngriti në Kukës Ilir Meta 22 vjet më parë. “Ilir Meta kur ka ulur dhe ngritur avionin e NATO-s në Kukës, këtu e 22 vite më parë”, shkruan Telnis Skuqi në profilin e tij në Facebook. Nga brenda avionit, Rama bisedonte... 

Ja pse në Durrës fiton Partia Demokratike dhe Ferdinand Xhaferraj

Nga Arbri N. HIMAKëtu sot do të ndalemi në ballafaqimin mes PS dhe PD me fakte dhe me argumente për të vertetuar edhe titullin e këtij shkrimi. Së pari në faktin e kualiteteve dhe të kapaciteteve si deputetë, ministra, qeveritarë dhe të administatave qëndrore dhe lokale, ku historikisht Partia Socialiste si e konsumuar dhe e dështuar politikisht, rezulton që të jetë shumë inferiore... 

Pasojat e masave po i bartin biznesët dhe sektorët tjerë të pafajshëm

Nga XHAVIT ÇITAKU Para se të merrej vendimi për kufizim lëvizjeje dhe të ndalimit të punës në sektorin e gastronomisë, ministri i Shëndetësisë Arben Vitia e pranoi faktin se njëri ndër faktorët që ndikoi në përhepjen me shpejtësi të virusit vdekjeprurës Covid-19, ishte fushata paraelektorale e partive politike, të cilat, në të vërtetë, në asnjë moment nuk i respektuan... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch