Home » Archive for 19 Prill, 2021

VOTA PËR NDRYSHIM NË SHQIPËRI E FORCON KOMBIN SHQIPTAR DHE MIQËSINË ME AMERIKËN!

Kryeministri i gjerëtanishëm Edi Ramaështë fatkeqësi kombëtare Nga MA. AGIM ALIÇKAJ * Të gjithë ata që ja duan të mirën kombit shqiptar e kanë një porosi për popullin e Shqipërisë sot: VOTONI PËR NDRYSHIM! Këtë e bëri të qartë edhe ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim me deklaratën e saj: “Nëse doni ndryshim votoni për ndryshim, nëse doni kriminelë votoni... 

E drejta administrative luan një rol në shumë fusha

Mr.Ali Hertica  E drejta kushtetuese merret me çështje shumë themelore dhe shpesh të gjera. Në një masë të madhe, ajo sillet rreth traktateve ndërkombëtare, Kushtetutës dhe legjislacionit të bazuar në të. Ka të bëjë me të drejtat themelore dhe vlerat dhe standardet që kemi. Përveç kësaj, ligji kushtetues politik diskutohet gjithashtu. Më duken interesante të dyja... 

Përfshirja e NATO-s, në konfliktet në ish-Jugosllavi

NATO e formuar në Traktatin e Atlantikut Verior, më 4 prill 1949, është sistem i mbrojtjes kolektive, nga sulmi i armatosur kundër një a më shumë anëtarëve të këtij traktati konsiderohet si sulm kundër të gjithve dhe për pasojë të gjithë duhet të veprojnë bashkarisht dhe individualisht edhe me përdorimin e forcës së armatosur për ta rikthy dhe mbrojt sigurinë në hapësirat... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch