Home » Archive for 21 Prill, 2021

Ftesë – Toena prezanton romanin “Gërsheti” të autores Laetitia Colombani

Të nderuar miq të Librit dhe të Botimeve Toena, Ju ftojmë të merrni pjesë në prezantimine romanit “Gërsheti” të autores Laetitia Colombani të enjten / dt. 22 prill 2021 / ora 11:00 / në Kalanë e Tiranës. E pranishme përkthyesja e romanit Blerta Hyska. Ky aktivitet zhvillohet në kuadër të “Ditëve të Librit” organizuar nga Botimet Toena,me... 

NJË MONOGRAFI FAMILJARE ME TEMATIKË ORIGJINALE

Muhamet SHATRI   Mujë S. Berisha & Fahri B. Hoxha, Familja emblematike Myftiu – begati e traditës atdhetare, arsimore dhe fetare (monografi historike dhe gjenealogjike   – Vepër për historinë e gjenealogjinë, për pasurinë e bamirësinë, për veprimtarinë kombëtare e fetare të familjes MYFTIU     Këto ditë SHB “Faik Konica”, ... 

Mërgimtarë e kurbetlinj mbështesni PD-në dhe ndryshimin në Shqipëri!

Nga Skënder Sadri KAPITIDiaspora shqiptare asnjëherë nuk e ka harruar Shqipërinë, por ajo gjithmonë i është gjendur pranë Mëmëdheut Shqipëri. Edhe tani ajo duhet ta mbështesë me cfarë mundet ndryshimin që i duhet Shqipërisë me 25 Prill 2021 në mënyrë që Shqipëria të dalë nga udhëkryqi dhe të ndahet nga ky tranzicion i stërmundimshëm që vazhdon prej 30 vitesh.Mërgimtarë,... 

Mendimi politik gjatë viteve

Mr.Ali Hertica  “Demokracia: Një (formë ) e shtetit për të gjithë njerëzit që ndikojnë në grantet e qeverisë.”   Ky është përkufizimi i demokracisë nga fjalorit . Për shekuj me radhë njerëzit kanë trajtuar tashmë me pyetjen se çfarë është demokracia, se si ajo duhet të jetë dhe të cilin ajo mund të marrë pjesë. Ndryshimet... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch