Home » Archive for 25 Prill, 2021

EXIT POLL NXJERR REZULTATIN PËR ZGJEDHJET NË SHQIPËRI: PS ME 71 MANDATE, PD 63 DHE LSI 6 MANDATE

Top Channel ka bërë publike rezultatet e Exit Poll të realizuar nga Albanian Post për zgjedhjet e 25 prillit në vendin tonë. Në nivel kombëtar rezulton se PS merr 71 mandate, pra 46.9% kanë votuar për të majtët. Të dytën, Exit Poll të realizuar nga Albanian Post e ka radhitur PD-në me 43.5 për qind me 63 mandate. Ndërkaq, e treta radhitet LSI-ja me 6.9 për qind dhe 6 mandate. Sipas... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch