Home » Archive for 26 Prill, 2021

PVD: Vendim i ngutshëm, ne nuk do të marrim pjesë tutje në negociata me PDSH-në

Partia për Veprim Demokratik e vlerëson të ngutshme dhe të dëmshme kumtesën e fundit publike të Partisë Demokratike Shqiptare, lidhur me procesin e negociatave midis partive politike opozitare shqiptare, të cilat kanë fituar mandate në zgjedhjet e fundit të parakohshme lokale, në komunën e Preshevës. Me përcaktimin dhe publikimin e parimeve të panegociueshme në negociata,... 

PDSH fton PVD dhe LR ta pranojnë kërkesën e saj për kryetar të Komunës së Preshevës

Partia Demokratike Shqiptare dje mbajti mbledhjen e kryesisë së saj dhe në bazë të diskutimeve të anëtarëve të kryesisë, nxjerr këtë: KOMUNIKATË Praktika e bisedimeve njëmujore rreth koalicionit PDSH, PVD dhe LR u tregua e dëmshme për demokracinë e regjionit tonë që është kultivuar përgjatë këtyre tridhjetë viteve... 

Policia Serbe ndaloi punimet për ngritjen e një memoriali për komandantin e ish-UÇPMB-së Ridvan Qazimit – Lleshi

“Policia ndaloi punimet për ngritjen e një memoriali për komandantin e të ashtuquajturës Ushtri Çlirimtare të Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, Ridvan Qazimi, i njohur si komandant Lleshi, mbi Tërnocin e madh tha Ministri i Punëve të Brendshme së Serbisë, Aleksandar Vulin. “Asgjë nuk nuk mund të ndërtohet në këtë vend pa leje. As një shtëpi dhe as një ndërtesë nuk... 

Vijon procesi i numërimit, PS kryeson në rang vendi

Bazuar në të dhënat e KQZ deri në orën 21:00, vihet re se Partia Socialiste vijon të kryesojë në rang kombëtar. Nga numërimi i 3929 nga 5199 kutive të votimit, në rang vendi, 48.76% të votave i ka marrë Partia Socialiste, 39.28% i ka marrë PD dhe 6.83% LSI. Në qarkun Shkodër, Partia Demokratike kryeson me 43.89% në krahasim me Partinë Socialiste, e cila deri tani ka... 

Pritjet e reagimit dhe reagimi i Serbisë kundër bombardimeve të NATO-s

Në përgjithësi, pritej që Serbia të dorëzohej në ditët e para të bombardimeve, gjegjësisht 2 ditë në goditjen e caqeve në mbarë Jugosllavinë, apo 3 ditë, e jo më shumë se 12 ditë, sepse kështu kishte ndodhur në rastet e Luftërave në ish-Jugosllavi, sidomos disa herë në rastin e luftës në Bosnje. Pritjet e Inteligjencës Amerikane, ishin që Serbia do intensifikonte spastrimin... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch