Home » Archive for 27 Prill, 2021

Shaip Kamberi uron Edi Ramën për fitoren

Deputeti nga Lugina e Preshevës në Parlamentin serb, njëherit dhe kryetar i Partisë për Veprim Demokratik, z.Shaip Kamberi, ka uruar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën për fitoren në zgjedhjet parlamentare. Në postimin e tij, z.Kamberi ka shkruar: Uroj Partinë Socialiste të Shqipërisë dhe kryetarin e saj z. Edi Rama për suksesin e arritur në zgjedhjet e 25 Prillit.Uroj... 

PS feston fitoren, Rama: Dua të jem kryeministri i të gjithë shqiptarëve

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka falënderuar të gjithë mbështetësit dhe qytetarët për besimin e dhënë për katër vjetët e ardhshëm në krye të qeverisës së vendit. Partia Socialiste ka fituar zgjedhjet parlamentare të 25 prillit dhe kryeministri Rama tha se kjo fitore duhet merituar në çdo ditë të këtyre katër vjetëve. “Mirënjohje të gjithë shqiptarëve... 

Ftesë – Toena ju fton të merrni pjesë në ekspozitën e projektit “Rrugëtim drejt identitetit”

Të nderuar miq të Librit dhe të Botimeve Toena,Ju ftojmë të merrni pjesë në eskpozitën e ilustratorëve të 7 librave të realizuar në kuadër të projektit “Rrugëtim drejt identitetit”me krijimet konkurruese dhe fituese të studentëve të Universitetit të Artevetë mërkurën/ dt. 28 prill 2021 / ora 11:00 / në Kalanë e Tiranës. Ky aktivitet zhvillohet në... 

Shumë rregulla nuk janë përcaktuar në shoqërin Kosovare

Mr.Ali Hertica  Demokracia dhe rregulli i ligjit,demokracia ky kapitull fillon me një paragraf për demokracinë. Siç e dimë, ne jetojmë në Kosovënë një vend demokratik , një shtet  (parlamentar),i përbër në bazën e paragrafëve në vijim politika.  Ligjet dhe shteti ku njerëzit kanë bërë rregulla për të bërë të mundur jetesën së bashku. Shumë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch