Home » Archive for 2 Maj, 2021

Krenar me Ty Dardani

Nga Skënder Sadri KAPITI Krenar me Ty Dardani Që je ma e hershme   Se krejt Europa Dhe  me mijra vjet Qëndrove e pamposhtur Shpirt e zemër   shqiptarie Krenarë me Ty Dardani Që linde dragoj Dhe heroj në djepa Që rrite lisa Që nuk mundi As t’i  djegë E as t’i shkulë Dhe  as t’i thajë As... 

Kontributi i çmuar i Prof. Fetah Bahtirit në arsim, krijimtari letrare e çështje kombëtare është një pasuri që do të ruhet, lexohet e vlerësohet përjetësisht

Nga XHAVIT ÇITAKUFetah Bahtiri është një krijues i suksesshëm, një atdhetar i devotshëm, edukator i shkëlqyer, intelektual i madh dhe një përkthyes i dobishëm për komunitetin shqiptar në Suedinë e largët. Puna e tij e palodhshme për të shtjelluar tema me rëndësi që e preokupojnë dje dhe sot mërgimtarin, por edhe studimi i autorëve suedezë që kanë patur interesim për historinë,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch