Home » Archive for 3 Maj, 2021

Hodaj tregon se si jepet garancioni për lirimin e Thaçit e të tjerëve

Avokat i akredituar nga Specialja, Taulant Hodaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se si mund të vijë deri tek lirimi i ish-luftëtarëve të UCK-së të akuzuar nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se gjykata e Apelit në Speciale ka lënë një mundësi të vogël se si mund të ndodhë tek lirimi me kusht i tyre apo gjykimi në liri. Ai ka thënë se njëri prej tre gjykatësve... 

Kadri Veseli në Kosovë, por në cilat raste iu lejohet vizita të akuzuarve?

Vizitat në familje, të akuzuarve iu lejohen vetëm për raste të rënda që lidhen me vdekjen ose sëmurjen e rëndë. Me 9 dhjetor të vitit të kaluar Kadri Veseli ishte për herë të fundit në Kosovë. Por, për shkak të problemeve shëndetësore të babait, Veseli dje është lejuar të vizitojë familjen. Kryetari i PDK-së është parë në ambientet e spitalit në Mitrovicë... 

Toena prezanton tre romane të autores italiane Giulia Besa

Të nderuar miq të Librit dhe të Botimeve Toena. Botimet Toena në bashkëpunim me Institutin Italian të Kulturës në Tiranë,ju ftojnë në prezantimin e romaneve 1  Djali i keq që unë dua 2  E fshehta e shokut tim të ngushtë3 Binjake të autores italiane Giulia Besapërkthyer në shqip nga Xhimi Lazri, Diana Çuli dhe Erion Gjatolli e... 

Intensifikimi i bombardimeve të NATO-s kundër Jugosllavisë

Caqet e para të sulmuara në natën e parë të bombardimeve u përzgjodhën nga Shtëpia e Bardh, nga presidenti Bill Clinton, sekretari i mbrojtjes Ëilliam Cohen dhe gjenerali Shelton. Një në çdo pesë bombat e lëshuara nga F-117 në natën e parë ishin 500lb( rreth 230kg) GBU-12 në vend të një 2.000 lb, GBU-27, e këto bomba më të vogëla lëshoheshin me qëllim që mos të shkakton... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch