Home » Archive for 4 Maj, 2021

PVD nuk pranon qeverisje me rotacion në Komunën e Preshevës

Komunikata e PVD-së: PRESHEVA KA NEVOJË PËR QEVERISJE TË MIRË NGA OPOZITA, JO PËR ARRNIM PUSHTETI PËRMES PARIMIT TË ROTACIONIT Mbrëmë, në mbledhjen e saj të kryesisë dhe këshilltarëve të dalur nga zgjedhjet e fundit të parakohshme lokale, Partia për Veprim Demokratik nuk e ka mbështetur propozimin e Partisë Demokratike Shqiptare, për ndarjen e mandatit të kryetarit... 

Kosova mes dy alternativave: Asociacioni i komunave me shumicë serbe apo shkëmbimi i territoreve

Kosova duhet të zgjedhë mes dy alternativave, të pranojë asociacionin e komunave me shumicë serbe apo shkëmbimin e territoreve si kompromis për të arritur marrëveshje përfundimtare me Serbinë. Kështu thonë  njohësit e zhvillimeve politike në vend. Një takimi i nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosove Serbi mund të ndodh në muajin qershor. Kështu thuhet të... 

PAS ZGJEDHJEVE “DEMOKRATIKE” NË SHQIPËRI

Nga MA. AGIM ALIÇKAJ * -KM i Dardanisë (Kosovës) votoi në Shqipëri dhe u “bë kiameti” Nuk na habit reagimi i shovenistit Vuçiq dhe ish-ambasadorit amerikan pro-serb Grenell, sa ai i parlamentares së nderuar Evropjane Znj. Viola Von Cramon dhe disa politikanëve dhe analistëve shqiptarë. Vuçiq është urrejtës dhe armik i përbetuar i kombit shqiptar dhe nuk ka punë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch