Home » Archive for 5 Maj, 2021

Rama do të duhej të emërojë ministra nga Ulqini, Lugina dhe Çamëria

Shkruan:Refik HASANI  Rezultatet e zgjedhjeve të 25 prillit të muajit të kaluar pasi nxorri Partin Socialiste të Shqipërisë fitues, e që kryetar i saj është Edi Rama dhe cili sigurisht do të formon kabinetin Qeveritar ,,Rama 3″. Mjaftë është shkruar dhe është lakuar emri ish-Ambasadores së Kosovës në Amerikë, zonjës Vlora Çitaku, për Ministre në qeverin... 

Të hënën ftohet seanca konstituive e Kuvendit Komunal të Preshevës

Pas zgjedhjeve të 28 marsit të këtij viti, ndonëse akoma pa ndonjë marrëveshje koalicionesh mes partive që kanë fituar mandate këshilltarësh, ftohet seanca konstituive për zgjedhjen e organeve udhëheqëse të Kuvendit Komunal të Preshevës. Seancën është ftuar më datë 10.05.2021 e hënë të cilën e ka ftuar këshilltari më i vjetër i kuvendit komunal, z.Naser Aziri (Unionin... 

Vuçiq: I kërkoj shqiptarëve të Kosovës, mos e kërcënoni Serbinë me procese gjyqësore për gjenocid

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur rreth padisë së paralajmëruar për gjenocid ndaj Serbisë. Vuçiq ka thënë se Kosova mund ta bëjë këtë vetëm përmes një shteti të tretë, Shqipërisë, e që kjo do të thoshte bashkim kombëtar. “A mund ta kërcënoni Serbinë me procese gjyqësore për gjenocid? Ju mund ta bëni atë vetëm përmes një shteti tjetër, domethënë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch