Home » Archive for 9 Maj, 2021

OVL e UÇPMB-së: Njoftim

Me rastin e 20 vjetorit ,,JUBILAR,, të rënies së dëshmorëve të UÇPMB-së, të Zonës Operative të Preshevës, Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së, organizon dhe kujton rënien heroike të dëshmorëve të kombit duke bërë homazhe dhe duke vendos kurora lulesh në vendin e rënies dhe varrezave të dëshmorve. Homazhet do të bëhen: – më 12 maj 2021, me rastin e rënies... 

Ardita Sinani: Nga sot, komuna jonë nuk varet nga gishtat e telekomanduara nga Beogradi në Kuvendin e Preshevës

Të nderuar qytetarë të Komunës së Preshevës, Sot, pas disa javësh negociatash, në emër të Partisë për Veprim Demokratik, firmosa marrëveshjen për bashkëqeverisje me Partinë Demokratike Shqiptare, Lëvizjen për Reforma dhe Unionin Demokratik Shqiptar. Ky koalicion i ish-partive opozitare shqiptare ishte vullnet i shumicës prej jush, të cilët votuat në zgjedhjet e fundit... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch