Home » Archive for 12 Maj, 2021

Udhëheqësit politikë dhe institucional urojnë Festën e Fitër Bajramit

Ragmi Mustafi, kryetar i Këshillit Nacional ShqiptarTë dashur miq,Bashkëkombës të Luginës.Me Iftarin e 30-të dhe dorëzimin e fitrave përfundoi muaji i Ramazanit. Ky muaj simbolizon sakrificën dhe besimin në Zotin, mirëkuptimin dhe dashurinë për të gjithë njerëzit, e veçmas për ata që janë në gjendje më të vështirë sociale dhe kanë nevojë për dorën e ndihmës nga shoqëria... 

Happy Eid al-Fitr/Bajram – Gëzuar Fitër Bajramin

Happy Eid al-Fitr Holiday! Human Resources Office Canadian Institute of Technology  Address:   Mobile:Web:St. Xhanfize Keko, Xhura Complex, No. 12.Tirana – Albania+355(0) 67 51 99 400http://www.cit.edu.al  Read More »

Si është zhvilluar konceptimi i përfaqësimit

Mr.Ali Hertica   Përfaqësimi me siguri ka shumë kuptime të mundshme. Në vitin 2021 përfaqësimi është parë nga shumë si një reflektim: parlamenti duhet të formojë një miniaturë të diversitetit në shoqëri. Kjo shtron pyetjen: a është kjo pamje e mirë apo e keqe për funksionimin e demokracisë sonë? Së pari, do të diskutohet se si është zhvilluar konceptimi... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch