Home » Archive for 18 Maj, 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nga Brukseli kërkon liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur para medieve para darkës së punës në Bruksel, në të cilën shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell i ka  ftuar liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor. Kurti në këtë konferencë theksoi se është e dëmshme që rinia e Kosovës, për të cilën thotë se është shumë e talentuar, të përballet me regjim... 

Ardita Sinani priti shefin e Zyrës së OSBE-së në Bujanoc

Pas vizitës që pati nga zyrtarët e Ambasadës amerikane, kryetarja e Preshevës znj.Ardita Sinani priti z.Kiron Reid, shef i Zyrës së OSBE-së në Bujanoc Postimi i plotë i znj.Sinani: “Në vazhdën e takimeve, sot në kabinetin tim, prita z.Kiron Reid, shef i Zyrës së Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian me seli në Bujanoc. Zyra e OSBE-së për Luginën në... 

Çfarë është Filozofia Sociale në demokraci

Mr.Ali Hertica  Filozofia shoqërore, si etika, epistemologjia dhe ontologjia, është një specializëm brenda filozofisë. Por nëse etika ka të bëjë me pyetjen ‘çfarë duhet të bëj?’, Epistemologjia me pyetjen ‘çfarë mund të di?’ Dhe ontologjia me pyetjen ‘çfarë është e vërtetë? Filozofia shoqërore? Përgjigja për këtë pyetje nuk është... 

Ardita Sinanin e viziton një delegacion i rëndësishëm nga Ambasada e SHBA-së

Kryetarja e Komunës së Preshevës, znj.Ardita Sinani pret një delegacion nga Ambasada e SHBA-ve në Beograd Për këtë vizitë, kryetarja Sinani shprehet përmes një postimi: “Kënaqësi sot të mirëpres përfaqësuesit e Ambasadës së SHBA, të kryesuar nga Thomas Lee, këshilltar politik i ambasadës.Gjatë këtij takimi, i cili ishte i pari nga zgjedhja ime në krye të komunës,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch