Home » Archive for 22 Maj, 2021

Peter Beyer, Kurtit: Themelo Asociacionin e Komunave me shumicë serbe, duke e paralajmëruar se “kush nuk i bën detyrat, ngel”

Eurodeputeti i Gjermanisë, Peter Beyer, përgjatë fjalimit që mbajti në Bundestag, kërkoi nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, që “të bëjë detyrat e tij”, duke konsistuar në formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, derisa paralajmëroi se “kush nuk i bën detyrat, ngel”. Beyer, në fjalimin e plotë të publikuar në gjuhën gjermane në llogarinë e tij... 

Gjergj Dedaj pranoje vendimin me dinjitet e mos u bëj tabelë qitje e përsonave të pandërgjegjshëm

Nue Oroshi Në mesin e shumë Ambasadorve të Kosovës që janë shkarkuar këto ditë është edhe Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut Gjergj Dedaj.Gjergji u shkarkue me valën e shkarkimeve të përgjithëshme që bëri Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe që u aprovua nga Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani.Të gjithë ambasadorët ishin të paknaqur me këtë vendim... 

Opinion: Mbështetje Kurtit, Osmanit dhe Gërvallës

Nga Skënder Sadri KAPITI   Me këtë titull shkrimi unë nuk po bëj apoteozën dhe as mitizimin e Albin Kurtit, Vjosa Osmanit dhe as të Donika Gërvallës, por mbështetja që po bëj unë për ta është konform verdiktit popullor të 14 Shkurtit 2021, ku shqiptarët e Kosovës në mënyrë referendare ua besuan drejtimin e shtetit  atyre dhe forcave politike të drejtuara prej... 

Mr.ALI HERTICA, PRITET TË EMËROHET AMBASODOR NË HOLANDË

Me kërkesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, jane liruar nga detyra të gjithë ambasadorët e Kosovës, që ishin të emëruar politikë. Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), ka përcjellë gjatë kësaj jave te Presidentja e Kosovës, propozimin për lirim nga detyra dhe tërheqje nga misioni diplomatik, për të gjithë ambasadorët e Republikës së... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch