Home » Archive for 1 Qershor, 2021

Ardita Sinani: Komuna e Preshevës përfiton fondin prej mbi 4 milion dinarësh

Kryetarja e Komunës së Preshevës, znj.Ardita Sinani, përmes një postimi ka bërë të ditur se komuna e Preshevës ka fituar një fond prej mbi 4 milion dinarëve “Dje, shefi i kabinetit, me autorizimin tim, në Ministrinë për punësim dhe çështje sociale ka nënshkruar kontratën nga e cila Komuna e Preshevës përfiton fond prej 4.820.461,62 dinarëve.Me këto mjete, Komuna e Preshevës... 

Ja pse Partisë Socialiste (ishkomuniste) i intereson që kryetar i PD-së të mos rizgjidhet Lulzim Basha

Nga Skënder Sadri KAPITI Partia Socialiste si pasuese e Partisë  Punës së Shqipërisë akoma nuk është rinovuar. Ajo vuan shpirtërisht nga mostalgjia për të ëmën  komuniste, PPSH-         në. PS vuan gjenetikisht  edhe nga fanatizmi e urrejtja kundër gjithckaje politike jashtë saj.Ishte fatkeqsi kombëtare që Partia Socialiste... 

Kodi i mirësjelljes që zbatohen për politikëbërësit

Mr.Ali Hertica  Korrupsioni mbretëron suprem kur ekziston një kulturë e toleruar e konfliktit të interesit. Kjo bëhet e mundur kur rregullat etike janë ose shumë të dobëta ose nuk zbatohen sa duhet. Në rastin e Bashkimit Evropian, ne propozojmë ndryshime në Kodin e Mirësjelljes që zbatohen për politikëbërësit dhe gjithashtu sigurojnë një kornizë më të mirë për... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch