Home » Archive for 3 Qershor, 2021

Rama ik, Rama ik! Por pse nuk “iku” Edi Rama?!

Nga Skënder Sadri KAPITI Prej dy tre vitesh në Shqipëri protestohej: Rama ik,Rama ik; por Rama nuk iku, edhe pse ka akuza për blerje votash dhe të përdorimit të burimeve shtetërore në fushatë , edhe për shumë  arsye të tjera. E me të gjitha këto Rama nuk iku. Por valle, mos pati arësye të tjera më të forta se pse Rama nuk iku?! Kësaj mund t’i përgjigjem... 

Kritika në shoqërin Kosovare

Mr.Ali Hertica  Pjesa më e madhe e kritikës sonë shoqërore e bashkëkohore ,përfshihet në mënyrë krijuse dhe  përparimtare të zhvillimit të shoqërisë sonë.Natyrisht,kjo kritikë në shumë pikëpamje ende nuk ka depërtuar mjaft thellë dhe me guxim në kundërthënjet e shoqërisë demokrtike të kohës sonë,por është duke u zhvilluar si pjesë përbërëse... 

Fshatit Raincë falenderon drejtorin NP “Moravica”, Gazmend Aliun

Pas vërshimeve të fundit që u përball fshati Raincë pati nevojë për ta ndihmuar në këto ditë të vështira. Kjo ndihmë përveç nga pushteti lokal Raincës nuk i mungoi as nga mërgata e këti fshati në veçanti nga Ndërmarrja Publike “Moravica” dhe drejtori Gazmend Aliu të cilin Bashkësia Lokale e fshatit Raincë edhe e ka falenderuar. “Falëminderim i veçant dhe mirënjohje... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch