Home » Archive for 5 Qershor, 2021

Ndërroi jetë Fatmir Azizi nga Rahovica, ish shef i drejoratit të financave

Sot, ka ndërruar jetë Fatmir Azizi nga Rahovica, ish shef në drejoratin e financave në administratën komunale të Preshevës. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot me aksham, në varrezat e fshatit Rahovicë. Ngushllime familjes !  Read More »

Reagim i shoqatës “Trojet e Arbrit”

Reagim i shoqatës “Trojet e Arbrit” lidhur me vonesat që po i shkakton Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Republikës së Kosovës projektit të Muranës së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut në Prizren Shoqata e Intelektualëve shqiptar”Trojet e Arbrit” si iniciuese e projektit kombëtar për Muranën e Gjergj Kastriotit -Skënderbeut në Prizren,njofton opinionin... 

Mundësi e mire për femijën tuaj,, IETT Summer Camp

INSTITUTI I EDUKIMIT, TRASHËGIMISË DHE TURIZMIT INSTITUTE OF EDUCATION, HERITAGE AND TOURISM Nëse po kërkoni një fundjavë të veçantë dhe argëtuese për fëmijët tuaj, zgjidhni“IETT Tourism International Summer Camp”   ‍Instituti i Edukimit, Trashëgimisë dhe Turizmit, IETT në bashkëpunim me qendrën “Milenium”, Durrës ofron për fëmijët... 

Një këndvështrim mbi vizitën e Kryeministrit Rama dhe delegacionit qeveritar në Turqi

Nga Skënder Sadri KAPITI Si hyrje të këtij shkrimi po sjell në kujtesë fjalët e Kryeministrit Rama gjatë vizitës së tij të mëparshme ku Shefi i Tiranës zyrtare, Edi Rama, në deklaratën e përbashkët për shtyp nga Ankaraja, tha: “Falënderoj nga zemra Presidentin e Republikës së Turqisë dhe mikun tim (Erdogan) për këtë mikpritje të paharrueshme, edhe pse nuk është... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch