Home » Archive for 6 Qershor, 2021

Deklarata e Besnik Tahirit është e dëmshme

Shkruan:Refik Hasani Përgjigje ndaj deklaratës së Besnik Tahirit, se ,,Pa luftë, nuk merren Presheva, Medvegja e Bujanoci’’. Ia kujtojm Besnik Tahirit.Se lufta ishte nga Ushtria Çlirimtare e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit 2000-2001. Dhe është mbajtur Referendumi më datën 1 e 2 Mars 1992. Nuk është çudi pse Serbia nuk e pranon Ushtrin Çlirimtare të Preshevës, Medvegjës... 

Kryetari i OVL- së vizitë familjeve të dëshmorëve të UÇPMBS-së në Gjilan

Sotë kryesija e OVL UÇPMB-së me komandanti e përgjithëshëm dhe bashkëluftetarët vizitum familjet e dëshmorve të UÇPMB-së në Republiken e Kosovës në Gjilanë, familjen e dëshmorit Kastriot Arifi, familjen e Shaban Ukshini, kom. Terri dhe Sami Ukshini në Zhegër ku ndamë Mirnjohjet për sakrificen dhe flijimin e jetës së tyre për çlirimin dhe bashkimin e trojeve shqipëtare. ... 

NË PRESHEVË U PËRURUA LIBRI “ROMANCË E PËRFLAKUR” I DHE II

Shkruan: Xhemaledin SALIHU Të shtunën, më 29 maj 2021, në sallën e Kuvendit komunal të Preshevës, me prezencë të bollshëm të dhashamirëve të letërsisë shqiptare u përurua libri I Hysen Këqikut: “Romancë e përflakur  I dhe II, me krijimtari letrare të poeteve të Luginës së Preshevës: Libri I: 1. Albina Idrizi 2. Afërdita Salihu 3. Emine Murseli 4. Fehime Selimi 5.... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch