Home » Archive for 7 Qershor, 2021

Shaip Kamberi në Parlamentin e Serbisë, kundërshton ndryshimin e pjesshëm të Kushtetutës

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka deklaruar sot se, kundërshton ndryshimin e pjesshëm të Kushtetutës së Serbisë, duke theksuar se akti duhet të ndryshohet në tërësinë e tij. Për z. Kamberi, problematike është preambula e Kushtetutës serbe, e cila përcakton Kosovën si ”Kosova dhe Metohija si pjesë e Serbisë”. Në fjalimin e tij, z. Kamberi... 

Liria dhe demokracia po e kafshojnë bishtin e tyre – dhe njëri-tjetrin

Mr.Ali Hertica  Ne i kushtojmë një rëndësi të madhe lirisë sonë, , dhe ndoshta edhe më shumë në Kosovën tonë. Ne na pëlqen ta vendosim atë si një shembull dhe gjithashtu na pëlqen të shtrijmë kufijtë e asaj lirie, veçanërisht kur bëhet fjalë për të shprehur mendimin tonë të rëndësishëm. E njëjta gjë, por në të kundërt, vlen për demokracinë, formën... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch