Home » Archive for 9 Qershor, 2021

Grupi parlamentar “Lugina e Bashkuar – SDA Sanxhak” ka dorëzuar në procedurë parlamentare Rezolutën për gjenocidin e Srebrenicës

Pas aprovimit të vendimit përfundimtarë me të cilin aprovohet denimi i përjetshëm i kriminelit të luftës, Ratko Mladiq, është koha që Kuvendi i Serbisë të deklarohet për pranimin e gjenocidit të Srebrenicës.Teksti i Rezolutës si në vijim:Duke rrespektuar dhe pranuar Vendimet e Gjykatës ndërkombëtare të Drejtësisë dhe Tribunalit ndërkombëtarë për krime lufte për ish-Jugosllavinë,Me... 

Udhëheqësit e zgjedhur dhe zëri i popullit

Mr.Ali Hertica  Suksesi i populistëve dhe impotenca e kundërshtarëve të tyre dëshmon se lidershipi dhe karizma janë vendimtare. Kjo përfshin zgjedhjen e drejtpërdrejtë të zyrtarëve. Pra, ne të merrremi më shumë me politikanët, ambicja, guxim kokëfortësinë dhe karizmin e tij “Ka shpresë për popullin” të mirëpritur, duke të ketë politik... 

Kosova në lëvizje – Kontributi i diasporës

E premte 18 qershor 2021, 14.00 – 16.30h online nëpërmjet ZOOM Takim publik i PS Migrant*eve dhe PS Zvicër Programi PërshëndetjaFabian Molina (deputet nacional i PS) & Arber Bullakaj (Këshilli drejtues PS Migrant*et) Deklaratat hyrëse– Liza Gashi, Zëvendësministre për politikë të jashtme dhe diasporë, Kosovë– Sihana Bejtullahu, Bashkë drejtore GERMIN... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch