Home » Archive for 10 Qershor, 2021

Akuza të rënda nga Haradinaj: Liburn Aliu, Xhelal Sveçla dhe Albulena Haxhiu janë hajna, duhet të jenë në burg

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Kurti dhe disa ministrave të Qeverisë. Haradinaj tha se Ministrat Aliu, Sveçla dhe Haxhiu, janë hajna. “Ministrat Liburn Aliu, Xhelal Sveçla, Albulena Haxhiu janë hajna ordinerë dhe duhet të jenë në burg. Këta tre mua më kanë marrë në pyetje për “babën” e tenderëve Nexhat Krasniqi. Këta... 

TIRANA NDIHMON PRESHEVËN ME 50.000€ PËR LEHTËSIMIN E PASOJAVE TË DËMEVE NGA PËRMBYTJET

Kryetarja e Komunës së Preshevës, znj. Ardita Sinani po merr pjesë në Asamblenë e Unionit të Bashkive Shqiptare në Tiranë, me ç’rast ajo ka siguruar një donacion prej 50 mijë euro për të dëmtuarit në fshatrat Rahovicë e Raincë nga vërshimet e fundit Këshilli Bashkiak i Tiranës ka konkretizuar ndihmën për Komunën e Preshevës me qëllim lehtësimin e pasojave të... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch