Home » Archive for 13 Qershor, 2021

Në fshatin Shoshajë e poshtme fillon rregullimi i infrastrukturës rrugore, i trotuareve dhe i çerdhes

Kryetarja e Komunës së Preshevës, nisë fillimin e punëve në në fshatin Shoshajë të Poshtme si, asfaltimi i rrugës, rregullimi ie trotuareve dhe ie çerdhes që për disa vite ishte lënë pas dore. Ardita Sinani përmes postimit të saj shprehet: RRUGË PËR EDUKIM, SHTEG PËR ARSIM Kënaqësi ishte sot të vëzhgoj fillimin e punëve të rrugës që ndërlidh vendbanimet e... 

Sotë e 17 vjet më parë ju vunë themelet Shoqatës ´´Trojet e Arbrit´´

Nue Oroshi Pikërisht sot e 17 vite më parë në Hamburg të Gjermanisë mbajtëm sesionin e parë shkencor.Aty ju vunë themelet Shoqatës së Intelektualëve Shqiptarë ´´Trojet e Arbrit´´ që për 12 vjet me radhë me plotë suksesë e udhëhoqi prof.dr.Muhamet Shatri që e falënderojmë për nje punë të madhe përkushtuese.Gjithashtu falënderojmë të gjithë ata studius,veprimtar,akademik... 

Votuesit nuk e duan arrogancën parlamentare

Nga XHAVIT ÇITAKU Ajo çka ndodhi në organin më të lartë legjislativ pa dyshim se është turpi i botës  Nuk është me rëndësi se kush e nisi “ luftën” ma i pari, por me rëndësi është se këta “ përfaqësues të popullit” aq shumë kanë rënë nën nivelin e domosdoshëm për t’i kryer detyrat që iu takojnë sa që është vështirë për të dhënë një kualifikim... 

SUMMER CAMP 2️⃣ 14-27 korrik

🤗 *Nëse po kërkoni një kamp* të veçantë dhe argëtues për fëmijët tuaj, zgjidhni kampin *2 javor* organizuar nga IETT Turizëm!” 🥳 🏝 🏊‍♂️🎾🥇 🌾 *Departamenti i Edukimit dhe Turizmit pranë IETT* në bashkëpunim me qendrën “Milenium”, Durrës ofron për fëmijët e moshave *7-13 vjeç një kamp veror 14 ditor*, plot me argëtim, aktivitete... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch