Home » Archive for 14 Qershor, 2021

Lëvizja për Bashkim: Pa Kosovën Lindore në bisedime nuk ka fitore

Lëvizja për Bashkim ka akuzuar qeverinë Kurti se në bisedimet me Serbinë, po vazhdon avazin e vjetër. Në një komunikatë dërguar medieve thuhet se Reciprociteti në të drejta në paralelën Preshevë-Bujanoc-Medvegjë, në njërën anë, dhe Leposaviq-Zveçan-Zubun Potok, në anën tjetër, është çelësi i vetëm i daljes nga rrethi vicioz i bisedimeve të pafundme Kosovë-Serbi. “Edhe... 

Kuvendi komunal i Prishtinës ka vendosur që ta ndihmoj Preshevën me 50 mijë euro

Lajmin e ka bërë të ditur vet kryetarja e Preshevës, Ardita Sinani. Ajo ka falënderuar për këtë solidarizim të asamblistëve të komunës së Prishtinës. “Sapo u njoftova zyrtarisht se Kuvendi Komunal i Prishtinës ka miratuar një ndihmë financiare prej 50.000 Euro për lehtësimin e pasojave të shkaktuara nga vërshimet dhe përmbytjet e fundit në Rahovicë, Raincë etj”,... 

Demokratët ia besuan Lulzim Bashës drejtimin dhe ringritjen e PD-së

Nga Skënder Sadri KAPITI Nuk është aspak e vështirë për të konstatuar atë që edhe gjatë fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 Prillit 2021,por edhe tani gjatë  zgjedhjes se Kryetarit të Partisë Demokratike ku u pa se “grupi” për PD-në  nën maskën për demokratizimin e saj , ata nuk bënë gjë tjetër por vetëm sa treguan të njëjtën linjë me... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch