Home » Archive for 16 Qershor, 2021

NË SALLËN TË KUVENDIT KOMUNAL TË PRESHEVËS , PËRPLOTË ME DASHAMIRË TË LIBRIT U PËRURUA LIBRI:”MËHALLËT DHE TOPONIMET E VENDBANIMEVE TË KOMUNËS SË PRESHEVËS”

Të shtunën më 12 qershor 2021, në sallën e Kuvendit komunal të Preshevës u përuruar libri i autorit Xhemaledin Salihut: “ Mëhallët dhe toponimet e vendbanimeve të komunës së Preshevës” Salla e Kuvendit ishte mbushur përplotë me dashamirë të librit. Përurimin e librit e kryesoi: Prof. Dr.Drita Halimi-Statovci, Dr.sc. Veton Zejnullahi, recensent i librit, Jonuz Fetahaj,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch