Home » Archive for 19 Qershor, 2021

Malcolm Simmons kërkon të dëshmojë në Kuvend: EULEX-i i dorëzoi dosje Serbisë

Ish-gjyqtari i EULEX-it Malcolm Simmons ka thënë se Kuvendi i Kosovës duhet ta hetojë Misionin e BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë. Simmons ka shkruar në Twitter se një hetim parlamentar mes tjerash duhet të jetë edhe dorëzimi në Serbi i dosjeve të prokurorisë për krimet e kryera në Kosovë, ana e EULEX-it. “Çështjet që duhet të jenë objekt i një hetimi parlamentar... 

Moravica është ftyra e vërtet e pushtetit të kaluar!

Në seancën kuvendit komunal të Preshevës u thanë shumë shpifje në adresen time por e vërteta është se pushteti i kaluar e la Moravicen me borxhe, jo pse e them unë por e thonë faktet, dokumentet!- Moravica ka borxhe 3.804.703 dinar për rrymë e cila nuk është paguar nga muaji mars i këtijë viti!- Moravica nuk ka paguar as për naftë dhe ka borxhë 910.839 dinar!- E çuditëshme që... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch