Home » Archive for 21 Qershor, 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberin

Në këtë takim thuhet të jetë biseduar për çështjen e të drejtave të shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë, Bujanoc dhe në viset e tjera në Serbi. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim z. Shaip Kamberi, kryetar i Partisë për Veprim Demokratik dhe shef i Grupit parlamentar “Lugina e Bashkuar-SDA” në Kuvendin e Serbisë, së bashku me shefin... 

Zarbica e Bujanocit, po Rilindet

Sot, ishim në një vizitë objektit të Ambulancës në Zarbicë, së bashku me Refik Pajaziti nga Ramabuça me banim në Bujanoc e Bujar Maliqi, nga Zarbica me banim në Bujanoc dy donatorët, ku bashkarisht vizituam punimet në objektin e Ambulancës. Ky është projekt që me vetëkontribut vullnetar kan filluar dhe së shpejti do të rrumbullaksohet. Ështa fjala për ambulancën që ka një... 

Evropa është një apparition nga e kaluara apokaliptike

Mr.Ali Hertica Çfarë është demokracia tani më shumë se një teknikë të kontabilitetit d he pse debatimin e një Muzeu Historik Kombëtar, tani vendi është vetë u shndërrua në muze. Duke  se sjellë të tilla si,ligjit, religjionit, ekologjisë dhe ekonomisë, në debatin mbi, kulturës dhe integrimit të kombit  tema  vjen në njohuri të... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch