Home » Archive for 22 Qershor, 2021

KEQKUPTIMI I MIRSJELLJES, NË BAZA GJINORE, GJENEZA E MIRSJELLJES

Lule Alidema, Psikologe klinike  Mbase e shoh mëse të nevojshme të shtjelloj këtë nëse më lejohet të them “problematikë”, ngase dalloj se çalojmë shumë në këtë drejtim, dhe dyshoj se si shoqëri mund të na dëmton për shumë aspekte, sepse disa herë një keqkuptim sjellje, një paragjykim mund të sjellë probleme të pariparueshme. Edhe pse, si shoqëri mendojmë... 

Shaip Kamberi – Vuçiqit: Po negocioni me njerëz, fëmijët e të cilëve u vranë nga paramilitarët serbë

Në seancën ku presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, po raporton lidhur me procesin e dialogut Kosovë – Serbi, shefi i Grupit parlamentar “Lugina e Bashkuar-SDA” në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, i ka thënë presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, se ai duhet ta kuptojë që po negocion me palën kosovare, fëmijët e të cilëve ishin vrarë nga paramilitarët serbë. Kamberi shprehet: “Si... 

Depolitizimin është reduktimi i politikës

Mr.Ali Hertica Eshtë e qartë se çështjet tradicionale e partive të  majta dhe të djathtëa mund të ecim përpara së bashku, por është e drejtë të them se tashmë është  rasti më i rendishëm për vendin , ku është edhe aq kritik,.  Të majtë dhe të djathtë për të prezantuar veten tek përmbajtja politik që lidh formularin më pak, por më... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch