Home » Archive for 23 Qershor, 2021

Emmanuel Macron pret Albin Kurtin, fton Kosovën e Serbinë të gjejnë një kompromis

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka ftuar Kosovën dhe Serbinë që të angazhohen si evropianë për të gjetur një kompromis, pasi siç ka thënë, vetëm në këtë mënyrë, Prishtina dhe Beogradi do të kthehen drejt një të ardhmeje evropiane. “Unë i ftoj Kosovën dhe Serbinë për tu angazhuar si evropianë në gjetjen e një kompromisi që do t’i bëjë Beogradin dhe Prishtinën... 

Ivica Daçiq: Serbia nuk do të lejojë pushtimin ushtarak të veriut të Kosovës

Kryeparlamentari i Serbisë, Ivica Daçiq u pyet sot rreth një teme që kishte të bënte me armatosjen e Ushtrisë së Kosovës nga Perëndimi. Daciq tha se Serbia nuk do ta lejojë, siç e quajti ai, pushtimin ushtarak të veriut të Kosovës. “Ne kemi paralajmëruar hapur se çdo ndryshim i situatës në terren do të thotë që marrëveshjet e nënshkruara nuk janë më të vlefshme,... 

Kompleksiteti nuk është shumë popullor në Kosovë

Mr.Ali Hertica Është më tepër për lexuesin i cili dëshiron për alternativa ndaj atij ekzistues për plagosjen dhe dëshira utopike që jeton me shumë ndodh. Çështja është se mendimi i alternativave të mbetet e gjallë, e cila është në mesin e depolitizimit që një politikë e harruar, kujtesa e politikës ruhen gjallë.Shkruajnë atë e zuri gjumi në llogarinë time,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch